blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
piątek, 28 listopada 2008
Prawo autorskie na usługach PR

 

Bez znajomości podstaw Prawa autorskiego bardzo łatwo o proste, ale często kosztowne potknięcia w pracy public relations” - powiedziała  Mecenas Monika Brzozowska z kancelarii prawnej specjalizującej się w ochronie wizerunku na spotkaniu Mazowieckiego Oddziału PSPR i Fundacji InternetPR z cyklu „PoRobocie”.

 
Ochrona wizerunku, umowy o przeniesienie praw bądź licencje, wykorzystywanie cudzych zdjęć i tekstów, a nawet pomysły na kampanie – to zagadnienia, z którymi praktycy PR stykają się na co dzień. Świadomość i wiedza
z zakresu Prawa autorskiego jest niezbędna, aby nie dać się złapać w pułapki.

 
Mecenas Monika Brzozowska opowiadała słuchaczom o tajnikach i zawiłościach prawa autorskiego i jego znaczeniu w codziennej pracy public relations.

 
– Utworem jest każdy przejaw działalności twórczej utrwalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. I jako taki podlega ochronie prawnej. Dotyczy to w równym stopniu powieści, obrazów, projektów graficznych, ale także opracowań dla prasy czy też prezentacji opisującej kampanię – podkreślała Monika Brzozowska z Kancelarii Prawnej Moniki Brzozowskiej.

 
Słuchacze najczęściej pytali o zapisy, jakie powinny się znaleźć w umowach o przeniesienie praw autorskich, możliwości wykorzystywania artykułów, jakie pojawiły się w prasie oraz ochronę prawną prezentacji multimedialnych.

piątek, 24 października 2008
PoRobocie z PSPR - 29 października

Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Public Relations zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu PoRobocie, organizowane we współpracy z Fundacją Internet PR , które odbędzie się 29 października.

Tym razem tematem spotkania będzie:

 

Taniec z bykiem, czyli jak wyglądał proces wejścia ComPress na NewConnect.

 

Łukasz Malczewski, Client Service Director agencji ComPress opowie o:

  • procesie przygotowania spółki do procesu upublicznienia walorów
  • siedmiu krokach na parkiet
  • PR dla agencji PR
  • korzyściach i zagrożeniach wynikających z obecności na NewConnect
  • co dalej robić gdy agencja jest już na giełdzie

Na spotkanie zapraszamy 29 października br. o godz. 19, tradycyjnie do Klubu Level przy ul. Chmielnej.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie się na stronie: http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

niedziela, 07 września 2008
Kolejne "PoRobocie" już za nami.

 

3 września w Klubie Level odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "PoRobocie". Od godziny 19.00 do klubu zaczęli napływać spragnieni odpoczynku po robocie PRowcy. Na spotkaniu zgromadziło się przeszło 40 osób. Każdy miał okazję spróbować drinka PRowca w dwóch różnych wersjach :)

Tym razem zebrani mieli okazję posłuchać o roli magazynu firmowego w komunikacji wewnętrznej. Mariola Piotrowska z Agencji Ikropka oraz Krzysztof Małecki z GETIN Holding, opierając się na własnych doświadczeniach wytłumaczyli dlaczego komunikacja wewnątrz firmy jest taka ważna i przybliżyli zebranym proces powstawania tego typu magazynów.
Goście dostali też gazetkę okolicznościową "Punkt dla Twojej firmy" oraz egzemplarze magazynu "Getinside". Po prezentacji jeszcze długo trwały towarzyskie i branżowe rozmowy.

Zdjęcia z imprezy jak zawsze można obejrzeć w galerii: www.porobocie.pl/foto_story/

Zapraszamy na kolejne imprezy z cyklu "PoRobocie" w każdą środę w klubie Level przy Chmielnej 9a.

poniedziałek, 25 sierpnia 2008
PoRobocie finansowe wraca po wakacjach.

W końcu, po długiej przerwie wakacyjnej ponownie rusza cykl spotkań „PoRobocie”.

Na spotkanie inaugurujące nowy sezon zapraszamy wszystkich PRowców już 3 września jak zwykle do klubu Level.

Tym razem tematem prezentacji będzie :

„Rola magazynu firmowego w komunikacji wewnętrznej”.

Swoimi doświadczeniami z tej dziedziny podzielą się Krzysztof Małecki z GETIN Bank oraz Mariola Piotrowska z Agencji Ikropka. Dla przybyłych nie zabraknie też innych atrakcji. Zapraszamy szczególnie wszystkich zainteresowanych PRem finansowym.

Chętnych zapraszamy 3 września do klubu Level przy ul. Chmielnej od godz. 19.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

piątek, 27 czerwca 2008
"Siła prosumentów" na PoRobocie
Już w środę kolejne spotkanie z cyklu PoRobocie. Tym razem Fundacja Internet PR zaprasza na prezentację
 
pt.  Siła prosumentów
 
przygotowaną przez Marka Zaleskiego  z Weber Shandwick.
 

Prosumenci dysponują nieocenionym potencjałem by stać się rzecznikami marek. W prezentacji  Marek Zaleski definiuje pojęcie cyfrowego rzecznictwa oraz analizuje jego wpływ na osiągnięcie pozytywnego odbioru marki oraz zwiększenie sprzedaży. Przedstawi w jaki sposób marki mogą realizować rzecznictwo online w promowaniu swoich przekazów poprzez wykorzystanie word of mouth oraz istniejących społeczności internetowych. 

Zapraszamy do klubu Level w środę 2 lipca o godzinie 19.00

Zainteresowanych prosimy o zapisanie się na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/ 

piątek, 30 maja 2008
Finansowe PoRobocie za nami

W ostatnią środę, 28 maja w klubie Level odbyła się kolejna impreza PoRobocie przeznaczona specjalnie dla PRowców zajmujących się branżą finansową.

Mateusz Ostrowski z Open Finance opowiedział nam o swojej pasji, którą jest Jodo – współczesna odmiana japońskiej szermierki. Krzysztof Górlicki z TVN24 mówił o przygotowaniach do rejsu po morzu Egejskim, a Piotr Stasiak z Polityki opowiadał o fascynującej, ale mało popularnej pasji, jaką jest bibliofilstwo.

Następnie Marcin Kandefer z Ideo przedstawił prezentację „Pomysł kluczem do sukcesu”, czyli przegląd pomysłów które odniosły sukces w sieci. Na sam koniec Sebastian Bykowski z Press-Service krótko omówił wyniki analizy kredytów hipotecznych w mediach w I kwartale tego roku. Ostatnia prezentacja była wynikiem dużego zainteresowania tym tematem, które wzbudził artykuł w ostatnim „Przeglądzie Finansowym”. Całe spotkanie prowadził Artur Niewrzędowski z Xeliona.

Rozlosowano także książki, gry i podwójne zaproszenie na koncert Cesarii Evory ufundowane przez Press- Sernice.

Sponsorem poczęstunku i drinka PRowca był eurobank.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania - http://www.porobocie.pl/foto_story/

Na kolejne spotkanie PoRobocie zapraszamy 11 czerwca. Druga środa miesiąca jest tradycyjnie środą mazowieckiego PSPRu.

Więcej o projekcie na stronie www.porobocie.pl

piątek, 16 maja 2008
Babskie PoRobocie

W najbliższą środę, 21 maja z okazji zbliżającego sie Dnia Matki zapraszamy do Levela przede wszystkim panie. Przed długim weekendem przyda się chwila wytchnienia, dlatego managerka klubu zaprosiła przedstawicielkę jednej z firm kosmetycznych, by zaprezentowała nam swoje produkty.

Serdecznie zapraszam w środę od godziny 19.00 do klubu Level przy ul. Chmielnej.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie projektu - www.porobocie.pl

piątek, 12 października 2007
"Po Robocie" przy handmade napitkach...

Już w najbliższą środę, czyli 17 października odbędzie się kolejne Spotkanie Specjalne z cyklu „Po Robocie” organizowane przez Fundację InternetPR.pl we współpracy z warszawskim klubem Level. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji – choćby specjalnego drinka PRowca czy konkursów z nagrodami.

Gościem specjalnym imprezy będzie Dominik Kaznowski, dyrektor marketingu Pionu Internet w Agora SA. Dominik jest też przewodniczącym rady nadzorczej związku pracodawców branży internetowej IAB Polska. Zasiada w radzie nadzorczej PBI, spółki realizującej największe w Polsce badanie Internetu – Megapanel. Na co dzień prowadzi też blog o biznesie internetowym - http://kaznowski.blox.pl/. Jednak po robocie oddaje się innym zajęciom. Jednym z nich jest badanie historii wszelkich trunków, które od wieków ułatwiają nawiązywanie i budowanie relacji z innymi ludźmi. I o tym właśnie nam opowie… A może nie tylko opowie? Bo poza zainteresowaniami teoretycznymi i zgłębianiem bazy naukowej procesów fermentacji, jest także „praktykującym praktykiem” :-) Na spotkaniu PoRobocie nie zabraknie zatem zarówno klasztornych opowieści o miodzie, jak i praktycznego wymiaru tej znakomitej dziedziny Nauki. Najwybitniejszymi przedstawicielami gatunku będą: Wiśniak, Śliwowica, Jarzębiak i Malinówka. Temat zdecydowanie przyjemny, szczególnie, że nadchodzi jesień i rozgrzewające aromatyczne płyny przydadzą się na osłodzenie długich chłodnych wieczorów.

Zapraszamy serdecznie do Levela w najbliższą środę, 17 października, od godziny 19.00!

Klub Level: ul. Chmielna 9a (mapka)

 

Zapisy - na fundacyjnym blogu http://internetpr.blox.pl/ 

 

piątek, 31 sierpnia 2007
"Po Robocie" przy piwie o górach

 

W środę 5 września zapraszamy na kolejne Spotkanie Specjalne w ramach projektu „Po Robocie"!

Będzie jak ostatnim razem tajemniczy "drink PRowca" , będą losowania i konkursy, ale przede wszystkim będzie Gość... Znów kolejny PRowiec opowie o swoim hobby czy nietypowej pasji, której się oddaje. O tym, co robi właśnie „po robocie” :-)

Tym razem Gościem Specjalnym jest Piotr Pustelnik, który w BRE Banku zajmuje się "programem utrzymania ciągłości procesów biznesowych" (cytuje za mailem :-)). Z zawodu dr nauk technicznych, przez wiele lat był pracownikiem naukowym Politechniki Łódzkiej, gdzie na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska specjalizował się w badaniu... wybuchów. A nam opowie o innej swojej pasji. O górach. Od 1968 roku do 1975 roku przeszedł większość szlaków w Beskidach, Gorcach i Tatrach. Wspina się od 1975 roku a od 1978 jest instruktorem alpinizmu. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Pamirze, Andach, na Alasce, w Karakorum i Himalajach. Zdobył 13 z 14 głównych wierzchołków ośmiotysięcznych. Piotr jest także współorganizatorem mBank eXtreme - imprezy, podczas której można sprawdzić swoje możliwości biorąc udział w nietypowym biegu terenowym, wyścigu rowerowym lub chodzie. O tym wszystkim właśnie opowie...

Środa 5 września, godzina 19.00, klub Level przy ul. Chmielnej 9A w Warszawie (mapka)

Sponsorem spotkań we wrześniu jest mBank. Dziekujemy!

Uwaga! Ponieważ jest to impreza zamknięta, bardzo prosimy o potwierdzenie udziału poprzez dopisanie się ponieżej w komentarzu!

 

piątek, 24 sierpnia 2007
29.08 - Kolejna Levelova środa

 

W środę 29 sierpnia kolejne piwo w Levelu :-) Kto się wybiera?

To będzie następne (trzecie już) „normalne” spotkanie w ramach „Po Robocie”. Bez dodatkowych atrakcji, po prostu spotkanie. Można sobie pogadać, można nawiązać nowe znajomości, można - bardzo wygodnie - obgada za jednym razem kilka spraw z różnymi ludzmi. Czyli normalne branżowe spotkanie w miłej atmosferze.

W w kolejnym tygodniu, czyli 5 września – jak zwykle w pierwszą środę miesiąca – będzie Spotkanie Specjalne - z Gościem, z dodatkowymi atrakcjami, specjalnym drinkiem itd. Tak jak ostatnio :-) (szczegóły wkrótce...)

To kto idzie do Levela w tę środę? Wpisujcie się poniżej w komentarzach!

Środa 29 sierpnia, godzina 19.00, klub Level (Warszawa, Chmielna 9A, mapka)

Do zobaczenia!

 

 
1 , 2