blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
czwartek, 23 listopada 2006
Poradnik Autorów - cz. 1 "Zapisywanie się"

Jeśli zostałeś przez opiekuna któregoś z naszych blogów zaproszony do grupy autorów bloga (no i oczywiście jeśli się zgodziłeś :-)) to na poczatek musimy Cię zarejestrować jako autora. W tym celu:

 1. Zakładasz na www.gazeta.pl konto pocztowe - najlepiej w schemacie "imie.nazwisko"
 2. Wysyłasz do opiekuna bloga maila z informacją, że masz juz konto na gazecie i podajesz jakie (np. marek.wozniak)
 3. Na to konto przyjdzie do Ciebie mail z oficjalnym zaproszeniem do zostania autorem bloga. Bedzie tak link, w ktory trzeba kliknac w celu potwierdzenia przyjecia zaproszenie. Kiknij.
 4. Idziesz na www.blox.pl i tam sie logujesz - tak jak do poczty, ten sam login i haslo.
 5. Po zalogowaniu po lewej stronie zobaczysz "Twoje blogi" czyli liste blogow, na ktiorych masz uprawnienia autora.
 6. Kliknij na "pisz i edytuj" i... juz :-) Voila! Jestes w panelu dla autorow - mozesz stworzyć swój pierwszy wpis na bloga.
niedziela, 19 listopada 2006
Zauważeni...

Pojawienie się blogów pod patronatem InternetPR.pl zauważyli nasi starsi i bardziej doświadczeni "koledzy po blogu" czyli autorzy zPRocy i PR 2.0. Dziekujemy za ciepłe słowo i zachętę :-)

czwartek, 16 listopada 2006
"Ale o co chodzi?!"

Niektorzy co sprytniejsi i wędrujacy po sieci PRowcy już nas nekają pytaniami :-) więc... Raz jeszcze po kolei:

1. Właśnie kilka dni temu uruchomilismy - korzystajac z pomocy serwisu Blox.pl i zyczliwych ludzi z Agory - bloga Fundacji InternetPR.pl www.internetPR.blox.pl (to własnie to, co teraz czytacie :-)) oraz kilka tematycznych blogow dotyczacych roznych obszarow public relations - spis w posiec poniżej i na stale na pasku po lewej.

2. Wszystkie blogi ledwo co wystartowaly - dopiero opiekunowie biora sie za robote, werbują autorów itd, wiec pojawiaja sie naprawde pierwsze wpisy, a na niektórych blogach nawet i to nie :-)

3. Pomysł jest taki, ze blogi te pisze nie jeden, a grupa autorow. Tak bedzie ciekawiej, bardziej roznorodnie - chcemy pokazywac wielosc glosow w roznych sprawach a nie tylko jeden punkt widzenia. To sa blogi srodowiska skupionego wokół InternetPR.pl - chcemy pokazywac taka bardziej "zbiorowa mądrośc" a nie pojedyncze osoby.

4. Autorzy beda zamieszczali swoje spostrzezenia, komentowali ciekawe znaleziska w sieci, dzielili sie doswiadczeniami, przemysleniami itd. Mamy nadzieje, że blogi i lista dyskusyjna InternetPR.pl będą ze sobą dobrze współgrać - lista będzie czasem inspiracją dla blogujących a wpisy na blogu staną się pretekstami dyskucji na liście. Zyskujemy jeszcze jedna, ciekawą, nową formę rozmowy i dyskusji w naszej branzy - jesteśmy pewni że z korzyścią dla polskiego srodowiska specjalistów PR.

5. Dziękujemy Agorze i Blox.pl - dali nam narzedzia, technologie blogow, kontakt z bardziej doswiadfczonymi blogerami itd.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy przyjaciołom InternetPR.pl z firmy IDEO, która przygotowała nam indywidualny "internetpiarowy" graficzny wygląd i layout blogów.

6. Projet jest zywy i bedzie rodzil sie na Waszych oczach - zagladajcie tutaj, zaglądajcie na blogi...

7. Komentujcie i współredagujcie - niech te "zbiorowe dzienniki" PRowcow zwiazanych z InternetPR.pl bedą najlepszą wizytówką naszej społeczności! (Poza tym to moze byc swietna zabawa! :-)

środa, 15 listopada 2006
Wszystkie blogi tematyczne dostępne

Właśnie udostępniłem wszystkie zaplanowane przez nas blogi tematyczne ... również te bez wpisów. Uznaliśmy że tak będzie łatwiej pokazać ten projekt autorom.

Wszystkich opiekunów blogów proszę o uzupełnienie lewego menu linkami tak jak na blogu internetpr.box.pl. Bloki linków to:

bogi internetPR.pl

Ważne strony:

 • internetPR.pl - http://www.internetPR.pl
 • PSPR - http://www.pspr.org.pl
 • ZFPR - http://www.zfpr.pl

Wspierają finansowo:

 • netPR.pl - http://www.netPR.pl
 • Partners of Promotion - http://www.partnersi.com.pl
 • PRESS-SERVICE Monitoring Mediów - http://www.press-service.com.pl

Wspierają w internecie:

 • IDEO - http://www.ideo.pl

Mechanizm bloxa automatycznie zamienia pierwszą literę na wielką i ustawia wpisy alfabetycznie. Definiowanie zakładek w menu "Edycja" link "Zakładki". Niestety nie działa za dobrze opcja importu z OPML.

Istnieje możliwość podłączenia linków do profilu autorów. Najlepiej chyba przez zakładki do info o profilu w internetPR.pl albo do serwisu wizytówkowego Gazety.pl ... ale jest on raczej mało przyjazny. W nowym internetPR.pl (w trakcie realizacji) będzie lepiej rozwiązany moduł prezentacji sylwetek ale to kwestia przyszłości.

Zauważone błędy i sugestie dla Ideo w kwestii szablonów:

 • nie przenosi się do szablonu opis bloga
 • brakuje linku "redaguj bloga" który umożliwiłby szybkie przejście z bloga do serwisu redakcyjnego bloxa
Prośba o korektę! 
Komentarze bez moderacji

Uzupelniając Marka i wyjaśniając - zaczynay od opcji nie moderowania komentarzy, bo uważamy, że blog to komunikacja w obie strony, także od czytelników do autorów oraz pomiędzy czytelnikami. Oczywiście mogą sie zdarzyć jakieś ekstremalne zachowania, głupie wpisy itd. Ale lepiej spróbowac tak i ew. po jakimś czasie być zmuszonym do moderacji, niż od razu zakładać, że moderacja jest niezbędna :-)

poniedziałek, 13 listopada 2006
Opiekunowie blogów tematycznych i nowe informacje o projekcie
Dzisiaj wgrywamy ostatnie poprawki w szablonach graficznych naszych blogów. Zadecydowaliśmy również z Sebastianem Łuczakiem, że odsłaniamy wszystkie planowane blogi jednocześnie - nawet te na których nie pojawiły się jeszcze wpisy a nawet te do których jeszcze nie mamy jeszcze opiekunów. Uznaliśmy, że w ten sposób będzie nam mówić o projekcie.
Opiekunowie blogów: 
I jeszcze jedna zmiana ... nie będziemy moderować komentarzy. Mam wątpliwości ... ale próbujmy.
wtorek, 07 listopada 2006
Jest już layout bloga internetPR.pl

Jeszcze zostało dogranie szczegółów ... ale już coś jest i to cieszy -:) Chwilowo jest dostępny tylko na internetPR.blox.pl ale po dopracowaniu szczegółów trafi na każdy z blogów internetPR.pl.

Głównie zalezało nam na nawiazaniu do layoutu serwisu internetPR.pl. Prawdopodobnie to nie bedzie jednak wizualizacja ostateczna i wygląd zmini sie po uruchomieniu nowego serwisu internetPR.pl nad którym pracuje już firma Ideo.

wtorek, 24 października 2006
Instrukcja dla autorów blogów

Autorzy prowadzący /admini blogów

Dla każdego z blogów tematycznego przewidujemy jednego lub dwóch redaktorów z uprawnieniami admina. Mogą oni zapraszać do współredagowania bloga innych autorów (uprawnienie: użytkownik) oraz umożliwiać dostęp do komentowania wpisów bez logowania lub moderowania komentarzy. ( w zależności od tego na która opcję się zdecydujemy)

Aby zostać adminem/autorem/współautorem bloga należy:

 1. założyć konto w portalu gazeta.pl - tutaj ( Uwaga! Trzymamy się konwencji "imie.nazwisko" )
 2. przesyłamy swój login na adres info@internetpr.pl
 3. kliknąć w link który w zaproszeniu które otrzymacie z portalu Gazeta.pl (Uwaga! Trzeba sprawdzić skrzynkę alternatywna czyli swoje główne konto pocztowe a także skrzynke w gazecie jeżeli nie został zdefiniowany przy zakładania konta adres alternatywny.

Po kliknięciu w link w mailu zapraszającym od Gazety.pl mamy dostęp do panelu redakcyjnego. Logowanie do panelu redakcyjnego przez strone http://www.blox.pl .

Uwaga! Planujemy kilka blogów tematycznych (lista w nawigacji blogów) ale jesteśmy również otwarci na inne propozycje oraz blogi indywidualne. Prosimy o przesyłanie propozycji tematów i autorów na adres info@internetPR.pl. Wymagamy jedynie merytorycznegi zwiazku tematyki bloga z dziedziną komunikacji, mediów i public relations, aktywnego konta użytkownika społeczności internetPR.pl i ... chęci aktualizowania bloga. Chcemy aby wpisy pojawiały się na blogach indywidualnych przynajmniej 2-3 razy w miesiącu. Na blogach tematycznych redagowanych przez kilku współautorów liczymy że tych wpisów bedzie więcej ... minimum 2-3 wpisy w tygoniu.

Komentowanie wpisów

Komentowanie wpisów będzie dostępne dla wszyskich. Chcemy jednak przyjąc zasadę, że dla stałym użytkownikom o jawnej tożsamości pozwalamy komentować bez moderowania. W tym celu trzeba bedzie wysłac mail do admina bloga i poprosic o założenie konta czytelnika. W przeciwnym wypadku komentarze będą moderowane. Aby uprościć procedurę być może admin moderując komentarze bedzie miał nadawać osobom o jawnej tozsamości możliwość komentowania bez moderowania.

Będziemy o opcjach konfiguracyjnych rozmawiać w trakcie pierwszysch tygodniu uruchamiania projektu.

poniedziałek, 23 października 2006
Zmiany w projekcie blogów PR-owych z Gazetą.pl

Blog który udostępniłem wstępnie pod adresem http://internetPR.blox.pl zmienił swoje pierwotne znaczenie. Teraz będzie to blog organizacyjny fundacji gdzie powinny pojawić wpisy dotyczące ogólnie działalności i realizowanych przez nas projektów.

Tematyka wykorzystania internetu przeszła do bloga http://ePR.blox.pl . Już jutro powinna pojawić się pierwsza przymiarka do szablonu graficznego. Czyli kolejny krok do przodu i może uda się już wkrótce wystawić pierwszy blog do otwartego internetu ale pewnie dzieli nas od tego momentu przynajmniej kilka dni.

niedziela, 22 października 2006
Blogować czas zacząć

Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym aby umożliwić blogowanie użytkownikom internetPR.pl. W końcu projekt ma szanse na materializację dzięki współpracy z Gazeta.pl choć cały czas zastanawiamy się jak "ustawić" ten projekt. Chodzi oczywiście aby nasze blogi "żyły" i miały ciekawą treść.

Postanowiliśmy założyć kilka blogów tematycznych i zaproponować ich redagowanie kilku autorom. Wydaje się nam, że w taki sposób będzie nam łatwiej komentować to co dzieje się na rynku i zapewnić lepsze merytorycznie wpisy. Wszystkie blogi będą miały tą samą wizualizację opracowana na bazie aktualnej witryny internetPR.pl. Zajmie się tym Opracowaniem szablonów zajmie się Ideo z Rzeszowa - partner internetowy społeczności internetPR.pl.

Planujemy takie tematy:

Kilka osób już wyraziło zainteresowanie blogami internetPR.pl jako autorzy. Teraz trzeba założyć im konta w Gazeta.pl, ustawić dostęp do ich blogów i ... uczyć się blogować. -:).