blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
poniedziałek, 14 kwietnia 2008
Dzień InternetPR na Kongresie w Rzeszowie
W dniach 23-25 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się  VII Kongres Public Relations - coroczne spotkanie praktyków oraz naukowców zajmujących się problematyką PR. 
Drugi dzień Kongresu odbędzie się pod patronatem InternetPR. Tematem przewodnim dnia będzie "Tacy jesteśmy. PR-owców portret własny." Sesję plenarną poprowadzą Marek Wróbel z Neuron APR i Michał Macierzyński z Fundacji InternetPR.pl
W sesji udział wezmą także Lidia Marcinkowska (Neuron APR), Eliza Misiecka (Genesis PR), Sebastian Bykowski (PRESS-SERVICE), Kuba Antoszewski (MillwardBrown SMG/KRC), Paweł Trochimiuk (Partner of Promotion), Paweł Soproniuk (Neuron APR), dr Andrzej Stolarczyk (RPR Group), Maciej Bral (Poland&CEE, JETIX Europe Ltd), dr Jacek Trębecki (Prelite), Marek Woźniak (netPR), Szymon Sikorski (PSPR), Łukasz Wilczyński (Kraków PR), Urszula Podraza (Kraków PR) oraz Tomasz Turzyński (On Board PR), Jerzy Ciszewski (Ciszewski PR) i Dominik Kaznowski (Gazeta.pl).
Podczas sesji zostaną przedstawione wyniki ankiety branży PR przeprowadzonej wśród subskrybentów listy InternetPR.
Więcej informacji na temat Kongresu w Rzeszowie - www.kongrespr.pl
18:43, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 kwietnia 2008
Było filmowo

Kolejne PoRobocie za nami. Tym razem, 9 kwietnia w klubie Level odbyła się środa z mazowieckim Polskim Stowarzyszeniem Public Relations.

Impreza rozpoczęła się niestandardowo, bo od krótkiego pokazu filmowego. Następnie specjalni goście - Wojciech Wójcik (twórca rzeszowskiego Przeglądu Filmów Korporacyjnych MEDIAL) i  Leszek Wasiuta (reżyser i producent) – opowiedzieli o tym jak wykorzystać filmy korporacyjne w branży PR. Ponadto wszyscy przybyli dowiedzieli się ile tak naprawdę kosztuje przygotowanie dobrej promocji z wykorzystaniem obrazu filmowego. Nie zawsze taniej oznacza gorzej :)
Na zakończenie każdy mógł wymienić się swoimi poglądami, nie tylko na temat związany z przygotowaną prezentacją.

Nie zabrakło również drinka PRowca, którego sponsorem był MultiBank. Dodatkową niespodzianką od MultiBanku były darmowe egzemplarze magazynu „AQUARIUS” (wewnętrzne pismo  banku o podróżach, winach i nie tylko).

To PoRobocie było pierwszą imprezą z cyklu „ druga środą miesiąca - środą PSPR”. Już za miesiąc będzie można posłuchać kolejnej ciekawej prezentacji. Spotkania te są otwarte nie tylko dla członków PSPR, ale dla wszystkich  menedżerów,  specjalistów i pasjonatów PR.

PSPR jest samorządową organizacją zawodową wyższej użyteczności publicznej. Dba, by właściwie definiować pojęcie public relations i stara się wykazywać różnice pomiędzy public relations, marketingiem i reklamą. Prowadzi działalność popularyzatorską i edukacją dotyczącą PRu poprzez inicjowanie i współorganizację różnego typu konferencji i seminariów, podnoszących kwalifikacje specjalistów ds. public relations.


Więcej informacji o PSPR na stronie: http://polskipr.pl/index.php
O projekcie PoRobocie można przeczytać na stronie www.porobocie.pl
Zapraszamy na kolejne imprezy – w każdą środę w Levelu przy Chmielnej 9.

13:11, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 kwietnia 2008
Mazowiecki PSPR na PoRobocie

9 kwietnia o godzinie 19.00  tradycyjnie w Klubie Level przy ul. Chmielnej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu PSPR PoRobocie.

Od teraz druga środa miesiąca w Klubie Level będzie środą mazowieckiego PSPR.  Przy drinku PR-owca będzie można posłuchać ciekawych prelekcji, prezentacji i dyskusji. Nasze spotkania będą otwarte nie tylko dla członków PSPR, ale dla wszystkich  menedżerów,  specjalistów i pasjonatów PR.

Mamy nadzieję, że proponowane tematy będą dla Was atrakcyjne, a zaproszeni goście interesujący. Jesteśmy również otwarci na wszystkie pomysły i sugestie.

Tematem pierwszej  prezentacji będą filmy korporacyjne, a dokładnie:

Dlaczego często wykonujemy filmy korporacyjne do szuflady, czyli jak wykorzystać obraz filmowy w praktyce PR?

Podczas spotkania zastanowimy się nie tylko nad możliwością efektywnego wykorzystania i funkcjami tego typu produkcji, ale również zapoznamy się ze sposobem czytania kosztorysu przedstawiony przez producenta. Dowiemy się, czy taniej koniecznie musi oznaczać gorzej.

Imprezę poprowadzi Wojciech Wójcik, twórca rzeszowskiego Przeglądu Filmów Korporacyjnych MEDIAL oraz właściciel firmy TIM MEDIAL.

Gościem specjalnym będzie Leszek Wasiuta, reżyser i producent różnych form filmowych i telewizyjnych, twórca TV Polonia oraz  były Dyrektor Programu 1 TVP.

Odwiedzą nas również przedstawiciele miesięcznika „Media&More", którzy będą mieć małą niespodziankę dla wszystkich przybyłych.

Sponsorem spotkania będzie MultiBank czyli nie zabraknie słynnego już drinka PRowca.

Zapisy na spotkanie na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

Serdecznie zapraszamy.

Klub Level, 9 kwietnia godz. 19.00

13:16, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
Pierwsze spotkanie nowej Rady Etyki PR
2 kwietnia w klubie Level odbyło się pierwsze, jeszcze nieformalne spotkanie nowego składu Rady Etyki Public Relations. Na uroczystą kolację zaproszeni zostali również członkowie odchodzącej Rady. Dyskusje toczyły się wokół przyszłości REPRu i jej najważniejszych założeń.

Z ramienia Fundacji InternetPR w skład Rady weszli Marek Wróbel z Agencji Neuron PR, dr Dariusz Tworzydło z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i dr Jacek Barlik z Woodstock Leasor Warszawa.

Pozostali członkowie nowego składu Rady to Małgorzata Zaborowska, Andrzej Stolarczyk,  Bogdan Biniszewski, ks. Jacek Dziel, Joanna Bastrzyk i Wiesław Uziębło.

Rada Etyki Public Relations została powołana przez Fundację InternetPR.pl, Polskie Stowarzyszenie Public Relations i Związek Firm Public Relations.

Celem funkcjonowania Rady jest promowanie standardów etycznych w PR, edukacja w dziedzinie etyki PR i wydawanie opinii dotyczących praktyk rynkowych, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie i postrzeganie branży PR, wydawanie orzeczeń dotyczących konkretnych sytuacji, rodzących podejrzenia o stosowanie praktyk niezgodnych  ze standardami etyki profesjonalnej. Rada dąży do jak najszerszej reprezentacji środowiska public relations i deklaruje wolę współpracy z różnymi środowiskami mającymi zbieżne cele.
12:26, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 marca 2008
Wielkanocne PoRobocie

19 marca  w klubie Level spotakali się fundatorzy, przyjaciele i pracownicy Fundacji InternetPR.pl na świątecznym PoRobocie. Specjalnie dla przybyłych gości został przygotowany "wielkanocny" poczestunek - smaczne jajka i sałatki. Podczas składania sobie życzeń nie brakowało oczywiscie rozmów o planowanych projektach fundacji. Dyskutowano także o kolejnych spotkaniach PoRobocie, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Spotkania PoRobocie w każdą środę - klub Level (ul. Chmielna 9a).

11:39, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 marca 2008
Nowa osoba w Fundacji
Fundacja InternetPR rozwija się prężnie. Od marca w biurze Fundacji pracuje nowa osoba. Jest nią Katarzyna Staszczyk, studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwerytecie Warszawskim.
Kasia jest odpowiedzialna za pomoc w organizacji środowych imprez w Levelu – PoRobocie oraz pozostałych projektów fundacji. Mamy nadzieję, że ta współpraca jeszcze bardziej usprawni działalność InternetPR.pl.
11:33, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 marca 2008
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Wesołych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy Fundacja InternetPR.

12:17, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 marca 2008
Wspomnienia z Kenii za nami

„JUMBO, JUMBO” -  tym kenijskim powitaniem Artur Niewrzędowski z grupy Xelion. rozpoczął kolejne spotkanie „Po Robocie” w klubie Level.
Tym razem goście wysłuchali prezentacji na temat znaczenia PRu wewnątrz korporacji na przykładzie eventu motywacyjnego w Xelionie. Pracownicy tej firmy rywalizowali miedzy sobą o to, kto pojedzie do słonecznej Kenii.

Słoneczna Afryka -  tego dotyczyła druga część prezentacji, urozmaicona zdjęciami dzikiej kenijskiej przyrody oraz historyjkami z życia Kenijczyków. Nie wszyscy wiedzą, że dzieci w Kenii „malują” się ziemią, bo to podobno odstrasza lwy, a słonie to bardzo pamiętliwe zwierzęta - potrafią rozpoznać człowieka, który im zrobił krzywdę nawet po kilkunastu latach.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Dla wszystkich przybyłych został zorganizowany quiz z nagrodami. Goście odpowiadając na pytania dotyczące Kenii, finansów oraz mediów walczyli o pluszowe Xelionki, kubki, filiżanki i płyty z autografami grupy Perfect .
Na koniec w luźnej atmosferze, racząc się drinkami PRowca można było pogadać nie tylko o pracy, ale również o prywatnych pasjach.
Kogo nie było - niech żałuję.

Zdjęcia z imprezy jak zawsze można znaleźć na stronie projektu – http://www.porobocie.pl/foto_story/
Więcej o Fundacji  InternetPR.pl  na www.internetpr.pl

Zapraszamy na kolejne imprezy – PoRobocie w każdą środę w Levelu przy Chmielnej 9.
14:48, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 marca 2008
PoRobocie pod słońcem Afryki

W najbliższą środę, 12 marca, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu PoRobocie, organizowane przez Fundację InternetPR.pl we współpracy z warszawskim klubem Level. Kolejny PRowiec opowie o swojej pracy, ale także o tym, co robi poza nią.

Tym razem gościem specjalnym będzie Artur Niewrzędowski z firmy Xelion. Doradcy Finansowi, który omówi znaczenie PRu wewnątrz korporacji na przykładzie eventu motywacyjnego. Opowie także o swojej prywatnej pasji, o słonecznej Kenii przed obecnymi walkami plemiennymi, czyli o Afryce jako miejscu na ekscytujące wakacje dla PRowca.

Tradycyjnie nie zabraknie innych atrakcji – jak choćby konkursu z nagrodami :)
Po prezentacji każdy będzie mieć okazję do nawiązania nowych znajomości PoRobocie oraz możliwość odpoczynku w przyjemnej atmosferze.

Spotkanie odbędzie się 12 marca, o godzinie 19.00 w klubie Level przy ul. Chmielnej 9a
(w bramie).

Zapisy na spotkanie pod adresem http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/
Więcej o projekcie PoRobocie można przeczytać na stronie www.porobocie.pl

Opisy poprzednich spotkań:
http://www.porobocie.pl/po_robocie/aktualnosci/

Serdecznie zapraszamy!

11:43, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
PoRobocie z London School od Public Relations

27 lutego odbyła się kolejna impreza z cyklu PoRobocie. Tym razem gościliśmy wykładowców i absolwentów London School of PR - szkoleń organizowanych przez Związek Firm Public Relations. Prezentację dotyczącą kursu przedstawiła Anita Zdrojewska, która w 2000 roku rozpoczęła organizację kursów LSPR w Polsce. 

Następnie Alina Stahl z Euro Banku opowiedziała o komunikacji wewnętrznej w firmie. Sponsorem spotkania był wrocławski Euro Bank SA, dzięki któremu na stołach pojawił się poczęstunek i napoje.

Kolejne spotkanie PoRobocie już 12 marca - zapraszamy! 

11:40, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14