blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
wtorek, 24 października 2006
Instrukcja dla autorów blogów

Autorzy prowadzący /admini blogów

Dla każdego z blogów tematycznego przewidujemy jednego lub dwóch redaktorów z uprawnieniami admina. Mogą oni zapraszać do współredagowania bloga innych autorów (uprawnienie: użytkownik) oraz umożliwiać dostęp do komentowania wpisów bez logowania lub moderowania komentarzy. ( w zależności od tego na która opcję się zdecydujemy)

Aby zostać adminem/autorem/współautorem bloga należy:

  1. założyć konto w portalu gazeta.pl - tutaj ( Uwaga! Trzymamy się konwencji "imie.nazwisko" )
  2. przesyłamy swój login na adres info@internetpr.pl
  3. kliknąć w link który w zaproszeniu które otrzymacie z portalu Gazeta.pl (Uwaga! Trzeba sprawdzić skrzynkę alternatywna czyli swoje główne konto pocztowe a także skrzynke w gazecie jeżeli nie został zdefiniowany przy zakładania konta adres alternatywny.

Po kliknięciu w link w mailu zapraszającym od Gazety.pl mamy dostęp do panelu redakcyjnego. Logowanie do panelu redakcyjnego przez strone http://www.blox.pl .

Uwaga! Planujemy kilka blogów tematycznych (lista w nawigacji blogów) ale jesteśmy również otwarci na inne propozycje oraz blogi indywidualne. Prosimy o przesyłanie propozycji tematów i autorów na adres info@internetPR.pl. Wymagamy jedynie merytorycznegi zwiazku tematyki bloga z dziedziną komunikacji, mediów i public relations, aktywnego konta użytkownika społeczności internetPR.pl i ... chęci aktualizowania bloga. Chcemy aby wpisy pojawiały się na blogach indywidualnych przynajmniej 2-3 razy w miesiącu. Na blogach tematycznych redagowanych przez kilku współautorów liczymy że tych wpisów bedzie więcej ... minimum 2-3 wpisy w tygoniu.

Komentowanie wpisów

Komentowanie wpisów będzie dostępne dla wszyskich. Chcemy jednak przyjąc zasadę, że dla stałym użytkownikom o jawnej tożsamości pozwalamy komentować bez moderowania. W tym celu trzeba bedzie wysłac mail do admina bloga i poprosic o założenie konta czytelnika. W przeciwnym wypadku komentarze będą moderowane. Aby uprościć procedurę być może admin moderując komentarze bedzie miał nadawać osobom o jawnej tozsamości możliwość komentowania bez moderowania.

Będziemy o opcjach konfiguracyjnych rozmawiać w trakcie pierwszysch tygodniu uruchamiania projektu.

poniedziałek, 23 października 2006
Zmiany w projekcie blogów PR-owych z Gazetą.pl

Blog który udostępniłem wstępnie pod adresem http://internetPR.blox.pl zmienił swoje pierwotne znaczenie. Teraz będzie to blog organizacyjny fundacji gdzie powinny pojawić wpisy dotyczące ogólnie działalności i realizowanych przez nas projektów.

Tematyka wykorzystania internetu przeszła do bloga http://ePR.blox.pl . Już jutro powinna pojawić się pierwsza przymiarka do szablonu graficznego. Czyli kolejny krok do przodu i może uda się już wkrótce wystawić pierwszy blog do otwartego internetu ale pewnie dzieli nas od tego momentu przynajmniej kilka dni.

niedziela, 22 października 2006
Blogować czas zacząć

Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym aby umożliwić blogowanie użytkownikom internetPR.pl. W końcu projekt ma szanse na materializację dzięki współpracy z Gazeta.pl choć cały czas zastanawiamy się jak "ustawić" ten projekt. Chodzi oczywiście aby nasze blogi "żyły" i miały ciekawą treść.

Postanowiliśmy założyć kilka blogów tematycznych i zaproponować ich redagowanie kilku autorom. Wydaje się nam, że w taki sposób będzie nam łatwiej komentować to co dzieje się na rynku i zapewnić lepsze merytorycznie wpisy. Wszystkie blogi będą miały tą samą wizualizację opracowana na bazie aktualnej witryny internetPR.pl. Zajmie się tym Opracowaniem szablonów zajmie się Ideo z Rzeszowa - partner internetowy społeczności internetPR.pl.

Planujemy takie tematy:

Kilka osób już wyraziło zainteresowanie blogami internetPR.pl jako autorzy. Teraz trzeba założyć im konta w Gazeta.pl, ustawić dostęp do ich blogów i ... uczyć się blogować. -:).