blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
piątek, 30 maja 2008
PoRanki z PRem - kolejne spotkanie 9 czerwca

9 czerwca odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Poranki z PRem współorganizowane przez Fundację InternetPR i Organizację Studencką AIESEC.

Tym razem o planowaniu strategicznym od podstaw kampanii PRowskich opowie Marek Wróbel z Agencji Neuron Public Relations. Zaplanowanie odpowiednich działań komunikacyjnych jest podstawą i pierwszym krokiem w PRze – kto tego nie umie, nie zajdzie daleko:)

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 10.00 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10. Wszystkich zainteresowanych udziałem proszę o przesłanie zgłoszenia na adres karolina.rowinska@gazeta.pl

„Poranki” skierowane są do początkujących PRowców, studentów, stażystów i praktykantów.
Celem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do przyszłej pracy w branży PR. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami PR, a także ich zastosowaniem w praktyce. Te spotkania to nie kolejne sztywne i oderwane od rzeczywistości wykłady, ale praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Więcej o projekcie na blogu – www.porankizprem.blox.pl

15:26, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
Finansowe PoRobocie za nami

W ostatnią środę, 28 maja w klubie Level odbyła się kolejna impreza PoRobocie przeznaczona specjalnie dla PRowców zajmujących się branżą finansową.

Mateusz Ostrowski z Open Finance opowiedział nam o swojej pasji, którą jest Jodo – współczesna odmiana japońskiej szermierki. Krzysztof Górlicki z TVN24 mówił o przygotowaniach do rejsu po morzu Egejskim, a Piotr Stasiak z Polityki opowiadał o fascynującej, ale mało popularnej pasji, jaką jest bibliofilstwo.

Następnie Marcin Kandefer z Ideo przedstawił prezentację „Pomysł kluczem do sukcesu”, czyli przegląd pomysłów które odniosły sukces w sieci. Na sam koniec Sebastian Bykowski z Press-Service krótko omówił wyniki analizy kredytów hipotecznych w mediach w I kwartale tego roku. Ostatnia prezentacja była wynikiem dużego zainteresowania tym tematem, które wzbudził artykuł w ostatnim „Przeglądzie Finansowym”. Całe spotkanie prowadził Artur Niewrzędowski z Xeliona.

Rozlosowano także książki, gry i podwójne zaproszenie na koncert Cesarii Evory ufundowane przez Press- Sernice.

Sponsorem poczęstunku i drinka PRowca był eurobank.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania - http://www.porobocie.pl/foto_story/

Na kolejne spotkanie PoRobocie zapraszamy 11 czerwca. Druga środa miesiąca jest tradycyjnie środą mazowieckiego PSPRu.

Więcej o projekcie na stronie www.porobocie.pl

czwartek, 29 maja 2008
Kolejna Rewolucja wystartowała

Po długiej przerwie do życia powrócił wspólny projekt Gazeta.pl oraz Fundacji InternetPR - "Rewolucja w Komunikacji". Wystartowaliśmy około 30 min temu,  pierwszą prelekcję prowadzi Artur Zawadzki z Gemiusa, który opowiada o tym jak w dzisiejszym świecie on-line konsumowane są przekazy video.

Cały program konferencji dostępny jest na www.rewolucjawkomunikacji.pl

Wkrótce zdjęcia z dzisiejszej Rewolucji:)

poniedziałek, 26 maja 2008
Finansowe PoRobocie już 28 maja!
Zajmujesz się public relations w instytucji finansowej?

W takim razie musisz pojawić się na Finansowym PoRobocie!

W imieniu Fundacji InternetPR.pl, Bankier.pl i PRNews.pl serdecznie zapraszamy na Finansowe PoRobocie, które odbędzie się w środę, 28 maja 2008 roku o godzinie 18.00 w warszawskim klubie Level (przy ul. Chmielnej 9a).

PoRobocie branży finansowej to impreza, podczas której nasi goście będą mieli okazję spotkania z PRowcami reprezentującymi różne instytucje z sektora finansowego w scenerii nieco innej niż służbowe, formalne spotkania.

Ta impreza będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, do zawarcia interesujących znajomości, a także do zdobycia nowej wiedzy, potrzebnej w codziennej pracy.

Na najbliższym spotkaniu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać dziennikarzy od tej drugiej, nieznanej im strony. Opowiedzą bowiem o swoich pozazawodowych pasjach. Piotr Stasiak z tygodnika Polityka przybliży tajniki bibliofilsta. Mateusz Ostrowski z Open Finance odkryje tajniki Jodo, czyli japońskiej szermierki kijem. Krzysztof Górlicki z TVN24 będzie mówił o przygotowaniach do rejsu po Morzu Egejskim.

A to nie koniec atrakcji tego wieczora. PRowcy powinni się również przygotować na dyskusje z gośćmi m.in. o tym, jak powinna wyglądać wzorowa współpraca miedzy nimi a dziennikarzami. Będzie również prezentacja Marcina Kandefera z Ideo „Pomysł kluczem do sukcesu”, czyli przegląd pomysłów które odniosły sukces w sieci. Na sam koniec Sebastian Bykowski z Press-Service krótko omówi wyniki analizy kredytów hipotecznych w mediach w I kwartale tego roku. Całe PoRobocie poprowadzi zaś Artur Niewrzędowski. Sponsorem spotkania jest eurobank.

Dla PRowców finansowych oczywiście wstęp wolny!

Prosimy zatem już teraz zarezerwować sobie czasu 28 maja o godz. 18.00.

Jeśli to możliwe, prosimy o potwierdzenie swojej obecności: SendTo(' ', '', 'porobocie', 'prnews.pl?subject=Finansowe%20PoRobocie%20-%20potwierdzenie', 'porobocie // prnews.pl');porobocie@prnews.pl, dziękujemy!

P.S. Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek. Będzie losowanie nagród!
13:30, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 maja 2008
Babskie PoRobocie

W najbliższą środę, 21 maja z okazji zbliżającego sie Dnia Matki zapraszamy do Levela przede wszystkim panie. Przed długim weekendem przyda się chwila wytchnienia, dlatego managerka klubu zaprosiła przedstawicielkę jednej z firm kosmetycznych, by zaprezentowała nam swoje produkty.

Serdecznie zapraszam w środę od godziny 19.00 do klubu Level przy ul. Chmielnej.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie projektu - www.porobocie.pl

Rewolucja w Komunikacji powraca!

Od ostatniego spotkania "Rewolucja w Komunikacji" minęło już trochę czasu, ale mam nadzieję, że projekt nie został zupełnie zapomniany. Już za dwa tygodnie odbędzie się kolejne, już piąte spotkanie. Tym razem tematem jest "Video hits the web", czyli szeroko pojęte treści wideo w Internecie.

Spotkanie odbędzie się 29 maja w siedzibie Agory (Warszawa, ul. Czerska 8/10), od godziny 10.00.

Wśród prelegentów znajdą się:

  • Artur Zawadzki, Gemius
  • Arkadiusz Kustra, Agora
  • Andrzej Garapich, PBI
  • Dominik Kaznowski, Agora
  • Jarosław Sobolewski, IAB
  • Maciej Budzich, autor bloga Mediafun.pl
  • Sebastian Łuczak, Eskadra Publica / PSPR
  • Szymon Chodkowski, Transmisje Online Sp. z o.o.
  • Łukasz Roguski, Kreativ Sp. z o.o.
  • Marcin Męczkowski - A2 Multimedia Sp. z o.o.
Zaletą seminarium jest jednak interakcja z uczestnikami, którzy jak zawsze będą mogli wziąć udział w dyskusjach.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje potwierdzenie przybycia (zgłoszenia elektroniczne).

Zapraszamy na stronę projektu - www.rewolucjawkomunikacji.pl 

O wszystkim będziemy oczywiście informować na bieżąco :) 

 

Niezbędny sojusz z decydentami - za nami kolejne PoRobocie mazowieckiego PSPRu i Fundacji InternetPR
W otoczeniu każdej instytucji oprócz odbiorców jej usług oraz mediów są także decydenci, którzy wpływają na kształt warunków prawnych, w jakich instytucja ta działa. Zaniedbanie komunikacji z nimi może przynieść firmom i organizacjom wiele niekorzystnych skutków, zwłaszcza legislacyjnych. To wnioski ze spotkania na temat specyfiki Public Affairs zorganizowanego wspólnie przez Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Fundacji Internet PR.

Ekspertem była Anna Rusajczyk, dyrektor generalny polskiego oddziału APCO Worldwide, międzynarodowej firmy zajmującej się budowaniem relacji z decydentami, interesariuszami i nadzorem administracyjnym.

Spotkanie, które odbyło się  w klubie Level,  14 maja br. , było kolejnym z cyklu wykładów eksperckich pod auspicjami Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Fundacji Internet PR w ramach projektu „PoRobocie”, integrującego środowisko warszawskich PR-owców. Spotkania przygotowywane przez mazowiecki oddział PSPR organizowane są w co drugą środę każdego miesiąca. Już teraz zapraszamy na kolejne PSPRowe spotkanie, które odbędzie się 11 czerwca.

11:55, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 maja 2008
PoRobocie z PSPRem

14 maja zapraszamy na kolejne PoRobocie. Ponieważ jest to druga środa miesiąca, będzie to spotkanie z Mazowieckim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

Tym razem tematem imprezy będzie:

„Rola Public Affairs czyli jak się komunikować z tymi, którzy decydują o Twoim istnieniu "

Ekspertem, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami będzie Anna Rusajczyk, dyrektor generalny APCO Worldwide Polska, globalnej firmy doradczej budującej relacje z tymi, którzy mogą mieć istotny wpływ na efektywność firm i organizacji.

Nie zabraknie również słynnego już drinka PRowca, którego sponsorem będzie MultiBank.

Zapraszamy menedżerów, specjalistów i pasjonatów PR oraz oczywiście członków PSPR.

Zapisy na spotkanie na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

Środa, 14 maja, godz. 19.00, klub Level (Chmielna 9A)

Serdecznie zapraszamy !!!!

 

 

Fundacja InternetPR.pl

Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Public Relations13:52, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 maja 2008
Podstawy PR-u za nami - wystartował nowy projekt Fundacji

W ostatni wtorek, 6 maja w siedzibie Agory początkujący i przyszli PRowcy wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Poranki z PRem". Na spotkanie przybyło ponad 40 osób, co jak na poranną dla studentów godzinę jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem :)

Inauguracyjne szkolenie poprowadził profesor Jerzy Olędzki, który pokazał, że PR to nie propaganda i marketing, a komunikacja społeczna. Profesor opowiedział również w skrócie o tym,  jak definicja public realtion powstawała, ewoluowała i jaka jest teraz.  Nie zabrakło też zarysu historycznego Public Relations.

Jeszcze chwilę po wykładzie zebrani dyskutowali o PRze, który powinien być realizacją misji firmy, a nie kampanią reklamową. Wspólnie zastanawiali się na czym polega „odpowiedzialność społeczna" firmy.

Nie brakowało również nowych pomysłów na kolejny „Poranek", który odbędzie się już za miesiąc. Teraz kiedy uczestnicy poznali podstawy PRu, czas na zajęcia praktyczne. Prawdopodobnie na najbliższym spotkaniu zajmiemy się profesjonalnym pisanie notatki prasowej.

Kontynuacją spotkania było środowe PoRobocie w klubie Level, na którym młodzi adepci PRu poznawali się i rozmawiali o branży, w której chcą pracować.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się na początku czerwca.

Projekt ma swojego własnego bloga - www.porankizprem.blox.pl

13:44, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 maja 2008
PoRanki z PRem - nowy projekt Fundacji

Jak już wczoraj pisała Kasia, Fundacja InternetPR we współpracy ze studencką organizacją AIESEC startuje z nowym projektem - Poranki z PRem. Spotkania będą skierowane do młodych ludzi zainteresowanych tematyką public relations i chcących związać z ta branżą swoje życie zawodowe.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 6 maja 2008 r. o godz. 10.00 w siedzibie Agory
(ul. Czerska 8/10)
. Poprowadzi je prof. Jerzy Olędzki z Uniwersytetu Warszawskiego.


Następnego dnia odbędzie się impreza integracyjna w klubie Level (Chmielna 9a) - PoRobocie dla studentów. Startujemy tradycyjnie o 19.00.


Bardzo serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie! Równocześnie dziękujemy Gazecie.pl, która zechciała zostać patronem medialnym wydarzenia i użycza nam swojej siedziby na spotkanie.

Wczoraj wystartował też blog nowego projektu - www.porankizprem.blox.pl , na który serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych - w 24 godziny od założenia ma już ponad 100 odwiedzin, z czego jestem bardzo zadowolona :)

 

12:55, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2