blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
piątek, 18 kwietnia 2008
Nie jedziesz do Rzeszowa – przyjdź na PoRobocie!!!

W dniach 23-25 kwietnia 2008 roku w Rzeszowie odbędzie się  VII Kongres Public Relations - coroczne spotkanie praktyków oraz naukowców zajmujących się problematyką PR.

Tych, których tam nie będzie Fundacja InternetPR.pl zaprasza w środę na „PoRobocie" w klubie Level.

Będzie to kolejna okazja, aby przy połączeniu relaksu i zabawy w przyjemnej, ekskluzywnej atmosferze nawiązać nowe znajomości. Nie zabraknie również luźnych rozmów przy sławnym już drinku PRowca.

 

Zapisy na spotkanie na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

 

Środa, 23 kwietnia, godz. 19.00, klub Level (Chmielna 9A).

Serdecznie zapraszamy.

09:21, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 kwietnia 2008
Dzień InternetPR na Kongresie w Rzeszowie
W dniach 23-25 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się  VII Kongres Public Relations - coroczne spotkanie praktyków oraz naukowców zajmujących się problematyką PR. 
Drugi dzień Kongresu odbędzie się pod patronatem InternetPR. Tematem przewodnim dnia będzie "Tacy jesteśmy. PR-owców portret własny." Sesję plenarną poprowadzą Marek Wróbel z Neuron APR i Michał Macierzyński z Fundacji InternetPR.pl
W sesji udział wezmą także Lidia Marcinkowska (Neuron APR), Eliza Misiecka (Genesis PR), Sebastian Bykowski (PRESS-SERVICE), Kuba Antoszewski (MillwardBrown SMG/KRC), Paweł Trochimiuk (Partner of Promotion), Paweł Soproniuk (Neuron APR), dr Andrzej Stolarczyk (RPR Group), Maciej Bral (Poland&CEE, JETIX Europe Ltd), dr Jacek Trębecki (Prelite), Marek Woźniak (netPR), Szymon Sikorski (PSPR), Łukasz Wilczyński (Kraków PR), Urszula Podraza (Kraków PR) oraz Tomasz Turzyński (On Board PR), Jerzy Ciszewski (Ciszewski PR) i Dominik Kaznowski (Gazeta.pl).
Podczas sesji zostaną przedstawione wyniki ankiety branży PR przeprowadzonej wśród subskrybentów listy InternetPR.
Więcej informacji na temat Kongresu w Rzeszowie - www.kongrespr.pl
18:43, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 kwietnia 2008
Było filmowo

Kolejne PoRobocie za nami. Tym razem, 9 kwietnia w klubie Level odbyła się środa z mazowieckim Polskim Stowarzyszeniem Public Relations.

Impreza rozpoczęła się niestandardowo, bo od krótkiego pokazu filmowego. Następnie specjalni goście - Wojciech Wójcik (twórca rzeszowskiego Przeglądu Filmów Korporacyjnych MEDIAL) i  Leszek Wasiuta (reżyser i producent) – opowiedzieli o tym jak wykorzystać filmy korporacyjne w branży PR. Ponadto wszyscy przybyli dowiedzieli się ile tak naprawdę kosztuje przygotowanie dobrej promocji z wykorzystaniem obrazu filmowego. Nie zawsze taniej oznacza gorzej :)
Na zakończenie każdy mógł wymienić się swoimi poglądami, nie tylko na temat związany z przygotowaną prezentacją.

Nie zabrakło również drinka PRowca, którego sponsorem był MultiBank. Dodatkową niespodzianką od MultiBanku były darmowe egzemplarze magazynu „AQUARIUS” (wewnętrzne pismo  banku o podróżach, winach i nie tylko).

To PoRobocie było pierwszą imprezą z cyklu „ druga środą miesiąca - środą PSPR”. Już za miesiąc będzie można posłuchać kolejnej ciekawej prezentacji. Spotkania te są otwarte nie tylko dla członków PSPR, ale dla wszystkich  menedżerów,  specjalistów i pasjonatów PR.

PSPR jest samorządową organizacją zawodową wyższej użyteczności publicznej. Dba, by właściwie definiować pojęcie public relations i stara się wykazywać różnice pomiędzy public relations, marketingiem i reklamą. Prowadzi działalność popularyzatorską i edukacją dotyczącą PRu poprzez inicjowanie i współorganizację różnego typu konferencji i seminariów, podnoszących kwalifikacje specjalistów ds. public relations.


Więcej informacji o PSPR na stronie: http://polskipr.pl/index.php
O projekcie PoRobocie można przeczytać na stronie www.porobocie.pl
Zapraszamy na kolejne imprezy – w każdą środę w Levelu przy Chmielnej 9.

13:11, kstaszczyk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 kwietnia 2008
Mazowiecki PSPR na PoRobocie

9 kwietnia o godzinie 19.00  tradycyjnie w Klubie Level przy ul. Chmielnej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu PSPR PoRobocie.

Od teraz druga środa miesiąca w Klubie Level będzie środą mazowieckiego PSPR.  Przy drinku PR-owca będzie można posłuchać ciekawych prelekcji, prezentacji i dyskusji. Nasze spotkania będą otwarte nie tylko dla członków PSPR, ale dla wszystkich  menedżerów,  specjalistów i pasjonatów PR.

Mamy nadzieję, że proponowane tematy będą dla Was atrakcyjne, a zaproszeni goście interesujący. Jesteśmy również otwarci na wszystkie pomysły i sugestie.

Tematem pierwszej  prezentacji będą filmy korporacyjne, a dokładnie:

Dlaczego często wykonujemy filmy korporacyjne do szuflady, czyli jak wykorzystać obraz filmowy w praktyce PR?

Podczas spotkania zastanowimy się nie tylko nad możliwością efektywnego wykorzystania i funkcjami tego typu produkcji, ale również zapoznamy się ze sposobem czytania kosztorysu przedstawiony przez producenta. Dowiemy się, czy taniej koniecznie musi oznaczać gorzej.

Imprezę poprowadzi Wojciech Wójcik, twórca rzeszowskiego Przeglądu Filmów Korporacyjnych MEDIAL oraz właściciel firmy TIM MEDIAL.

Gościem specjalnym będzie Leszek Wasiuta, reżyser i producent różnych form filmowych i telewizyjnych, twórca TV Polonia oraz  były Dyrektor Programu 1 TVP.

Odwiedzą nas również przedstawiciele miesięcznika „Media&More", którzy będą mieć małą niespodziankę dla wszystkich przybyłych.

Sponsorem spotkania będzie MultiBank czyli nie zabraknie słynnego już drinka PRowca.

Zapisy na spotkanie na stronie http://www.porobocie.pl/formularz_spotkan/

Serdecznie zapraszamy.

Klub Level, 9 kwietnia godz. 19.00

13:16, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
Pierwsze spotkanie nowej Rady Etyki PR
2 kwietnia w klubie Level odbyło się pierwsze, jeszcze nieformalne spotkanie nowego składu Rady Etyki Public Relations. Na uroczystą kolację zaproszeni zostali również członkowie odchodzącej Rady. Dyskusje toczyły się wokół przyszłości REPRu i jej najważniejszych założeń.

Z ramienia Fundacji InternetPR w skład Rady weszli Marek Wróbel z Agencji Neuron PR, dr Dariusz Tworzydło z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i dr Jacek Barlik z Woodstock Leasor Warszawa.

Pozostali członkowie nowego składu Rady to Małgorzata Zaborowska, Andrzej Stolarczyk,  Bogdan Biniszewski, ks. Jacek Dziel, Joanna Bastrzyk i Wiesław Uziębło.

Rada Etyki Public Relations została powołana przez Fundację InternetPR.pl, Polskie Stowarzyszenie Public Relations i Związek Firm Public Relations.

Celem funkcjonowania Rady jest promowanie standardów etycznych w PR, edukacja w dziedzinie etyki PR i wydawanie opinii dotyczących praktyk rynkowych, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie i postrzeganie branży PR, wydawanie orzeczeń dotyczących konkretnych sytuacji, rodzących podejrzenia o stosowanie praktyk niezgodnych  ze standardami etyki profesjonalnej. Rada dąży do jak najszerszej reprezentacji środowiska public relations i deklaruje wolę współpracy z różnymi środowiskami mającymi zbieżne cele.
12:26, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »