blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
poniedziałek, 15 grudnia 2008
Finał warsztatów za nami!

 

W ciągu dwóch poprzednich, warsztatowych spotkań dowiedzieliście się wiele na temat postępowania w sytuacji kryzysowej, przeanalizowaliście mnóstwo case`ów i zastanawialiście się, jak powinny zachować się firmy dotknięte kryzysami.

W końcu nadszedł czas by sprawdzić, czego tak naprawdę nauczyliście się i czy potraficie zastosować to w praktyce.

W czwartkowy wieczór, 11 grudnia, spotkaliśmy się po raz kolejny w klubie Level. Finaliści naszych warsztatów podzielili się na trzy pięcioosobowe zespoły oraz rozlosowali case`y, które mieli rozwiązać. Następnie wzięli się dziarsko do roboty.

Gdy zebraliśmy się ponownie, w piątek, 12 grudnia grupy miały już głowy pełne pomysłów, projekty strategii i taktyki działania.

Przez cały dzień w Levelu toczyły się zażarte bitwy na argumenty. Tę burzę mózgów zakończyliśmy ok. godziny 17.00 kiedy na miejscu pojawili się jurorzy naszego konkursu - Prof. Jerzy Olędzki, Jerzy Ciszewski (Prezes CiszewskiPR) oraz Marek Wróbel (Prezes Zarządu Fundacji InternetPR.pl, Neuron PR).

Zanim komisja przystąpiła do wysłuchania efektów pracy naszych finalistów, postanowiła zrobić im małego psikusa. Każda z grup dostała tzw. wrzutkę - nagłą nieprzewidzianą sytuację, która pojawiła się się w czasie pracy nad danym case’em. Zespoły miały tylko 15 minut by poradzić sobie z tym problemem.

Przed ogłoszeniem wyników Jurorzy przyznali, iż wszyscy uczestnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, a przygotowane przez nich koncepcje komunikacyjne były godne pochwał.

Zwyciężyła drużyna w składzie:

Anna Sobieraj

Agata Stola

Paweł Klocek

Agata Gwilkowska

Joanna Chodór

Według uzasadnienia jury wygrali, gdyż, jako jedyni postawili na dialog i wokół tego budowali swoją taktykę i strategię.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - książki o PR. Zwycięzcy dostali możliwość odbycia płatnych praktyk w agencjach CiszewskiPR (2 miejsca), Partner of Promotion (2 miejsca) oraz Neuron (1 miejsce).

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników naszych warsztatów wyniósł z nich coś dla siebie, a przygotowane przez nas szkolenia i zadania pomogą Wam się rozwijać i być jeszcze lepszymi!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału!

Liczymy też gorąco na Wasze komentarze i opinie. Jeżeli macie pomysł na kolejne projekty, chcecie zorganizować coś podobnego lub zupełnie innego – zapraszamy do współpracy!

 

Zespół Międzyuczelnianego środowiska PR-owców

Przed Robotą

12:28, ludmila.sandros
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 grudnia 2008
Pierwszy wykład w trójmiejskiej edycji PoRanków z PRem za nami!

 

Pierwszy wykład w ramach trójmiejskiej edycji "PoRanków z PRem" odbył się 1 grudnia 2008 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Wykład pt. "Co ty wiesz o krasnoludkach" poprowadziła dr Ewa Hope, kierownik Podyplomowego Studium Public Relations na Politechnice Gdańskiej.

 

Pierwsze spotkanie edycji trójmiejskiej "PoRanków z PRem" traktowało o początkach public relations, jego istocie i głównych zadaniach. W wykładzie uczestniczyło ok. 30 osób, nie tylko studentów. Zainteresowanie chętnych przekroczyło oczekiwania organizatorów, co wskazuje na duże zapotrzebowanie na tego typu program wśród trójmiejskich studentów. - "Cykl tych wykładów to cenna inicjatywa" - powiedziała na zakończenie Pani dr Hope jednocześnie zapraszając w imieniu organizatorów wszystkich uczestników na kolejne spotkania.

 

„PoRanki z PRem" to cykliczne wykłady dla wszystkich początkujących PRowców, studentów, stażystów i praktykantów - jednym słowem dla tych młodych ludzi, którzy interesują się public relations i chcą związać się z branżą w przyszłości. „PoRanki z PRem" to projekt warszawskiej Fundacji InternetPR.pl, który funkcjonuje od maja 2008 r. Wykłady, w Trójmieście organizowane przez agencję Actia Forum we współpracy z Komitetem Lokalnym Uniwersytetu Gdańskiego AIESEC są otwarte i bezpłatne dla wszystkich uczestników. Będziemy starać się, aby te spotkania nie były tylko wykładami pełnymi teorii, ale prezentowały także praktyczne zastosowania, tak cenne dla początkujących. Kolejne spotkania będą obywać się będą co miesiąc, a tematyka będzie uzależniona od zainteresowań gości.

Dodatkowych informacji udziela:

Edyta Szczęśniak

tel. 058 783-30-15, kom. +48 502-557-535

Actia Forum Sp. z o.o.

www.actiaforum.pl

11:41, ludmila.sandros
Link Dodaj komentarz »