blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
czwartek, 31 stycznia 2008
PoRobocie z Zobaczyć Morze

Wczoraj Fundacja InternetPR.pl gościła w klubie Level organizatorów i uczestników projektu "Zobaczyć Morze". Co roku odbywają oni rejsy jachtem Zawisza Czarny, a połowa załogi statku to osoby niewidome. Podróż po morzu i zmaganie się z żywiołami pozwala im przezywiężyć własne słabości i przywrócić wiarę w siebie.

W klubie Level zebrało się około 50 osób, które obejrzały film o jednej z wypraw przygotowany przez TVP Sport oraz prezentację multimedialną opowiadającą o projekcie. Były też szanty śpiewane przez niewidomą Karolinę, dyrygenta i laureatkę Szansy na sukces. Po prezentacji PRowcy jeszcze długo rozmawiali o projekcie i o tym jak wesprzeć tą inicjatywę. Przy wyjściu każdy otrzymał żeglarski kalendarz.

Fotograficzna relacja z imprezy dostępna jest na stronie www.porobocie.pl

Więcej o projekcie na stronach:

http://www.zobaczycmorze.atn.pl/index1.php

http://www.powersport.pl/index.php?page_id=34

 

15:55, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 stycznia 2008
Zobaczyć Morze ponownie na PoRobocie

Po świątecznej przerwie wracamy do cotygodniowych spotkać PRowców w klubie Level.
W tą środę będziemy gościć organizatorów akcji "Zobaczyć Morze". Co roku odbywają oni rejsy jachtem Zawisza Czarny. Wyjątkowość tych wypraw polega na tym, że połowa załogi to osoby  niewidome.

Projekt ma na celu przede wszystkim rehabilitację niepełnosprawnych przez konieczność zmagania się z trudami dotąd niepoznanymi, rozpowszechnianie informacji o niewidomych w społeczeństwie i prezentowanie ich prawdziwych możliwości, walory szkoleniowe i ogólnospołeczne dla osób zdrowych biorących udział w projekcie, możliwość przeżycia wspólnej, pięknej przygody na morzu.

W 2006 roku zorganizowano jeden rejs, w 2007 już dwa, natomiast na rok 2008 planowane są aż trzy wyprawy!

PoRobocie będzie spotkaniem niezwykłym - obejrzymy reportaż z poprzedniego rejsu zrealizowany przez TVN Sport i wysłuchamy opowieści uczestników poprzednich wypraw.

Nie zabraknie tez oczywiście drinków PRowca i losowania nagród, a po prezentacji odrobiny karnawałowej zabawy.

Zapisy na imprezę na stronie www.porobocie.pl 

Zapraszamy serdecznie do Levela w najbliższą środę, 30 stycznia od godziny 19.

10:32, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 stycznia 2008
Fundacja InternetPR.pl w "Echu Dnia"

W ostatnim wydaniu gazety "Echo Dnia" znalazł się artykuł o Fundacji InternetPR

Poniżej link do informacji

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080121/POWIAT0206/571633759/0/JEDYNKI

 

14:23, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 stycznia 2008
Podziękowanie dla Fundacji od Świetlicy Opiekuńczej Caritasu w Radomiu

Na imprezie PoRobocie, która odbyła się 5 grudnia w klubie Level, Fundacja InternetPR zebrała 2 817 zł na rzecz Świetlicy Opiekuńczej Caritasu w Radomiu. Poniżej podziękowanie od Świetlicy dla Fundacji. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się wesprzeć finansowo dzieciaki z Radomia.

Szanowni Państwo,

w imieniu dzieci i pracowników Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Radomiu bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Osobom, które podczas zabawy mikołajkowej organizowanej przez Fundację InternetPR zakupiły nasze aniołki. Nie spodziewaliśmy się tak hojnej odpowiedzi! Tym większa nasza radość. Dziękujemy za tę wrażliwość serca. Uzyskane od Państwa środki przekażemy na doposażenie świetlicy w sprzęt edukacyjny. Bardzo zależy nam, aby stworzyć naszym wychowankom radosną przestrzeń wzrastania, żeby świetlica była miejscem przyjaznym i pomocnym. Proszę poczuć się współtwórcami dobra na rzecz naszych dzieci.

Serdecznie jeszcze raz dziękuję i życzę, aby ten bieżący rok obfitował Szanownym Darczyńcom we wszelkie Dobro.

s. Barbara Marciniak

13:25, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2008
X Spotkanie Stowarzyszenia Kraków PR

 

Już jutro, 17 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie krakowskiego środowiska PRowców. Zgodnie z nową formułą X spotkanie Kraków PR rozpocznie się o godz. 18.45 kwadransem ćwiczeń z networkingu – powitanie, integracja, wymiana wizytówek, informacji.

Pierwszą prezentacją o godz. 19.00 będzie „Komunikacja 2.0, czyli ewolucja e-PR”. Michał Lenkiewicz, wiceprezes CafeNews, przedstawi technologię RSS w służbie PR oraz możliwości bezpośredniego publikowania w internecie. Po prezentacji będzie czas na dyskusję oraz krótką przerwę.

Od godz. 19.40 uczestnicy zapoznają się z najistotniejszymi aspektami ochrony prawnej wizerunku, które przybliży Roman Bieda, prawnik w Kancelarii Prawnej Kuczek Maruta i Wspólnicy w Krakowie. W działaniach PR wiedza o zakresie ochrony prawnej wizerunku osób prywatnych i publicznych bywa pomocna w unikaniu niektórych nieprzyjemnych sytuacji. Komunikacja 2.0 zapewni błyskawiczną dystrybucję informacji, które przed chwilą powstały pod naszymi palcami, a więc warto dobrze wiedzieć na co możemy sobie pozwolić, aby nasz tydzień nie zakończył się wezwaniem na salę rozpraw.

Spotkanie odbędzie się w małej sali hotelu Royal, start o godzinie 18.45.

Zapraszamy!

14:05, karolina.rowinska
Link Dodaj komentarz »