blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Zapowiedź spotkania "Inwestowanie w sztukę - moda czy konieczność" w ramach cyklu "Rewolucja w finansach"

W dniu, kiedy media rozpisywały się o upadku jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, w Londynie odbywała się pierwsza z 3 sesji aukcji dzieł współczesnego artysty-skandalisty - Damiena Hirsta. Jeden z największych na świecie domów aukcyjnych, Sotheby’s, poświecił mu ekskluzywną aukcję, z której sprzedaż przerosła oczekiwania i była wyższa od przedaukcyjnych estymacji. Sytuacja ta skłania do zastanowienia się nad inwestowaniem, szczególnie inwestowaniem w sztukę.

W związku z rosnącym w Polsce zainteresowaniem tematem inwestowania w sztukę, 22 października br. odbędzie się spotkanie "Inwestowanie w sztukę – moda czy konieczność". O swoich doświadczeniach i przemyśleniach będą rozmawiać eksperci, którzy zawodowo i z pasji zajmują się tematem szeroko pojętej sztuki i inwestowania w nią.

Aby uczestnicy spotkania mieli pełny obraz rynku i ścierających się na nim poglądów, do dyskusji zaproszeni zostali zarówno przedstawiciele domu aukcyjnego DESA Unicum, firm doradzających przy inwestowaniu w sztukę: Wealth Solutions, Noble Concierge i BRE Private Banking & Wealth Management, jak i dziennikarze, którym ten temat jest bliski.

Eksperci z Galerii 65, która specjalizuje się w fotografii kolekcjonerskiej, opowiedzą o specyfice tego środka przekazu i o tym, kiedy odbitka kolekcjonerska powinna być traktowana na równi z innymi dziedzinami sztuki.

Zaprezentowany zostanie też Kompas Sztuki, czyli ranking polskich artystów współczesnych, który powstał w oparciu o współpracę z 79 galeriami komercyjnymi i niekomercyjnymi w Polsce.

Gościem specjalnym spotkania będzie Krzysztof Musiał - biznesmen i jeden z największych kolekcjonerów sztuki w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 22 października, początek o godz. 10.00, w siedzibie Agory, ul. Czerska 8/10. Kontynuacją części formalnej będzie wieczorne spotkanie w warszawskim klubie Level, które rozpocznie się o godz. 19.00. Organizatorami spotkania są: Gazeta.pl i portal finansowy Bankier.pl. Spotkanie odbywa się pod patronatem Fundacji InternetPR, przy współpracy z agencją Public Relations – FineArt Communications.


Dodatkowych informacji udzielają:

Magdalena Żuk

FineArt Communications
e-mail: mzuk@fineart-com.pl

tel.: 22 897 31 88

kom.: 0608 36 29 96

Michał Macierzyński

Analityk Bankier.pl

e-mail: m.macierzynski@firma.bankier.pl

tel.: 0 503 003 386

piątek, 17 października 2008, ludmila.sandros

Polecane wpisy

  • Studenckie warsztaty PR

    • P rzed R obotą • Międzyuczelniane środowisko PR-owców Studenckie warsztaty PR Jako studenci na pewno zdajecie sobie sprawę, że wi

  • Nowa osoba w Fundacji!

    Od lutego prowadzeniem biura Fundacji InternetPR.pl i wszystkimi papierkowymi sprawami z nią związanymi zajmowała się Ola. Teraz Ola nas opuszcza i na rok wyje

  • Eliza Misiecka wiceprezesem Fundacji InternetPR.pl

    Eliza Misiecka - założycielka i szef agencji GENESIS PR - objęła stanowisko wiceprezesa Fundacji InternetPR.pl i tym samym dołączyła do grupy osób szczególnie

TrackBack
TrackBack URL wpisu: