blog fundacji internetPR.pl
w serwisie internetpr.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Największe polskie badanie blogosfery! ... już 12 września

W ramach wspólnego projektu Gazety.pl i InternetPR.pl Rewolucja w Komunikacji
zapraszamy na seminarium "Największe polskie badanie blogosfery!”

Data: 12 września 2007
Miejsce: siedziba Agory, ul. Czerska 8/10, sala konferencyjna
Czas: 10.00-15.00

WSTĘP WOLNY!


PROGRAM SEMINARIUM:
  15’ 10.00-10.15
Przywitanie gości
Dominik Kaznowski – AGORA S.A i Sebastian Łuczak - Łuczak PR
  45’ 10.15-11.00
Prezentacja wyników od strony badawczej
Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wyniki badania blogosfery zrealizowanego przez Gemius SA w partnerstwie z platformą blox.pl (Agora SA). Wyłania się z nich segmentacja blogerów oraz opis ich aktywności obejmującej pisanie blogów, ich czytanie i komentowanie. Blogerzy ujawnili, ile czasu poświęcają swoim blogom, czemu je piszą oraz jak sprawdzają ich popularność. Badanie sprawdziło także zależności między światem realnym a życiem blogosfery, jej wiarygodność i wartość dla użytkowników.

Artur Zawadzki (Gemius)
  45’ 11.00-11.45
Prezentacja blogera: "Influencers - power of blogs"

O blogach często myśli się w kategoriach pamiętników nastolatek lub co najwyżej stron studentów. Tymczasem okazuje się, że to mit. Osoby, piszące, komentujące czy czytające blogi do "creme de la creme" polskich użytkowników sieci. To osoby, które odgrywają kluczową rolę w kreowaniu obrazu świata jaki znamy.

Dominik Kaznowski (Blox.pl)
  15’ 11.45-12.00
Przerwa na kawę
  45’ 12.00-12.45
Prezentacja od strony socjologicznej
W naszym wystąpieniu będziemy mówić o blogach i społeczności blogerów z perspektywy psychologii społecznej i socjologii. Pokażemy w jaki sposób analiza sieci społecznych może pomóc w opisaniu i zrozumieniu procesów dziejących się w blogosferze. Analiza całości sieci hipertekstowych odnośników, którymi blogi połączone są ze sobą i z innymi stronami internetowymi, pozwala między innymi na wskazanie kluczowych nadawców i pokazanie znaczenia wzajemnego powiązania linkami.

Jan Zając (Wydział Psychologii UW)

Kamil Rakocy (Instytut Studiów Społecznych UW)

  45’ 12.45-13.30
Prezentacja wyników w kontekście public relations

Jak rozprzestrzenia się informacja poprzez blogi? Kiedy ma realną wartość dla czytających? Jak blogi mogą wpłynąć na pracę PRowca?

Sebastian Łuczak (Łuczak PR)
  45’ 13.30-14.15
Porównanie polskiej i światowej blogosfery

Czy jesteśmy w ogonie czy w awangardzie światowej? Czy korzystamy z tych samych narzędzi co świat? Czego świat może nauczyć się od nas?
Michał Wolniak (Heureka)
  45’ 14.15-15.00
Jaka jest polska blogosfera? - dyskusja z salą
niedziela, 09 września 2007, internetpr

Polecane wpisy

 • Kolejna edycja Rewolucji w Komunikacji

  14 października w siedzibie Agory odbędzie się VIII seminarium z cyklu „Rewolucja w komunikacji”. Tematem najnowszego spotkania będą wyniki badania

 • Rewolucja w Komunikacji - 18 września

    W drugiej połowie września w siedzibie Agory odbędzie się VII seminarium z cyklu „Rewolucja w komunikacji”. Temat najnowszego spotkania to: &

 • VI Rewolucja w Komunikacji już 24 lipca

  Projekt Rewolucji w Komunikacji powraca pełną parą. Na kolejne seminarium współorganizowane przez Fundację InternetPR i Agorę zapraszamy już 24 lipca do siedzib

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
a_rogozinska
2007/09/13 07:20:31
Nie udało mi się dotrzeć na spotkanie i liczyłam na TransmisjeOnline. Jeśli chodzi o obraz, to coś było nawet widać, ale dźwięk był katastrofalny i szybko zrezygnowałam. Doceniam pomysł, ale wykonaniu jeszcze sporo brakuje:-)
Przy okazji: byłoby wspaniale, gdyby udostępniano nie tylko slajdy z prezentacji, ale także ich nagrania do ściągnięcia (przynajmniej w formacie mp3, jak ostatnia inicjatywa Krytyki Politycznej z nagraniem ze spotkania z Joanną Rajkowską i fragmentami konferencji Kultura 2.0: między innymi nagrania spotkań z Henrym Jenkinsem, Alexandrem Bardem i Derrickiem de Kerckhove) - idealne do słuchania w autobusie lub w czasie (tak, wiem, nie powinnam słuchać jadąc) jazdy na rowerze.
-
sebastianluczak
2007/09/13 17:00:14
Masz racje - bedziemy ten kierunek rozwijac. Po dwoch transmisjach mamy troche wnioskow i doswiadczen, nawstepnym razem postaramy sie wszystko tip top zgrac ze soba :-)
-
Gość: dominika, *.chello.pl
2007/10/07 18:17:54
Witam, kiedy odbedzie sie nastepne seminarium? pozdrawiam
-
sebastianluczak
2007/10/08 09:13:41
You never know... :-)) Na pewno jak wymyslimy kolejna Rewolucje to bedziemy tu na blogu o tym pisac :-)
Pozdrawiam!